תביעה נגזרת נגד בזק: שווי מניות yes כ-200 מיליון שקל בלבד (כלכליסט 18.3.15)

בעל מניות נוסף בבזק פנה לבית המשפט נגד עסקת בעלי העניין לרכישת מניות חברת הלוויין. התביעה מתבססת על חוות דעת של מומחה כלכלי, לפיה בזק משלמת מחיר מופרז ליורוקום ושאול אלוביץ'

עסקת בעלי העניין המתהווה במסגרתה תרכוש  בזק את חלקה של יורוקום ב-yes ממשיכה למשוך אש. היום (ד') הגיש בעל מניות בבזק בשם גיל אמיד תביעה נגזרת לבית המשפט המחוזי בתל אביב בהיקף של 502 מיליון שקל נגד בזק, שאול אלוביץ' והדירקטורים בבזק שאישרו את העסקה. המורכבות של העסקה נובעת מכך שאלוביץ', הבעלים של יורוקום, הצד המוכר, הוא גם בעל השליטה בבזק בשרשור.

בשבוע הבא צפויה אסיפת בעלי המניות של בזק לדון באישור מתווה העסקה שגובש במשא ומתן בין שלושה דירקטורים חיצוניים בבזק לבין יורוקום. לפי מתווה זה, תרכוש בזק את חלקה של יורוקום ב-yes (כ-50%) וכך תהפוך לבעלים היחיד של חברת הטלוויזיה בלוויין. הרכישה תבוצע תמורת 680 מיליון שקל במזומן ועוד תשלומים מותנים בגובה עד 370 מיליון שקל נוספים על בסיס התוצאות הכספיות העתידיות של yes וגובה הטבות המס שתפיק בזק מרכישת yes.

בתביעה טוען אמיד, באמצעות עוה"ד רונן עדיני ואפי שאשא ממשרד עדיני ברגר גבאי, כי העסקה במתווה הנוכחי הינה עסקה לרעת בזק ונועדה להטיב בעיקר עם אלוביץ. התובע טוען כי בזק תשלם מחיר מופרז עבור yes. בהתבסס על חוות דעת של מומחה כלכלי ד"ר חיים לוי-קידר, נטען כי שווי המניות ב-yes עומד על כ-200 מיליון שקל בלבד וזה היה צריך להיות התשלום במזומן בעסקה. קידר-לוי משמש בין השאר כמומחה כלכלי מטעם רשות ניירות ערך במשפט הרצת מניות אי.די.בי. הנזק שנגרם לבזק לכן, על פי טענת התביעה, הוא כ-502 מיליון שקל.

לקריאת הכתבה המלאה

כלכליסט 18.3.15