בקשה לייצוגית נגד מגדל גמל: קרן ההשתלמות "מעוז" הפכה מסולידית למסוכנת (גלובס 16.12.09)

בבקשה לייצוגית בסך 63 מיליון ₪ שהוגשה כנגד חברת "מגדל" באמצעות עו"ד רונן עדיני ואהוד אבירם נטען, כי התובע שוכנע להשקיע בקרן השתלמות לעצמאיים על סך היותה סולידית אך בפועל הקרן השקיעה בניירות ערך מפוקפקים ומסוכנים ובאג"חים לא מדורגים מה שהוביל להפסדים למשקיעים. על אף האמור המשיכה החברה לגבות דמי ניהול מחבריה.

אנו שמחים לבשר שגם השנה משרדנו נמנה עם משרדי עורכי הדין המובילים בישראל בתחום תובענות ייצוגיות וליטיגציה מסחרית בדירוג Dun's 100

מעבר לדירוג

סוכנות כפולות: חברות דואליות נהנות מהגנה סמויה (12.1.20)

מאמר שפורסם בדה מרקר העוסק בין היתר בהחלטת השופטת רונן בביהמ"ש המחוזי (המחלקה הכלכלית) שדחתה בקשת סילוק על הסף שהגישה חברת כי"ל שנתבעה על ידי לקוחה של משרדנו, רבקה טכנולוגיות

לקריאה לחץ כאן

עו"ד רונן עדיני התראיין לעיתון the Marker בענין הקמת הוועדה הבלתי תלויה בקשר לתביעה נגזרת בחברת שפיר (5.1.21)

עו"ד רונן עדיני התראיין לעיתון the Marker בענין הקמת הוועדה הבלתי תלויה בקשר לתביעה נגזרת בחברת שפיר

לקריאת הכתבה

גם השנה דורג משרדנו כמשרד מוביל בדרג הראשון בישראל בתחום התובענות הייצוגיות והתביעות הנגזרות לשנת 2020 בדרוג של המדריך הבינ"ל היוקרתי legal500 . בנוסף, נכלל עו'ד רונן עדיני ברשימה היוקרתית של עורכי הדין הבולטים (leading individuals) בתחום זה. כמו כן דורג משרדנו בדרוג גבוה גם בתחום הליטיגציה המסחרית בישראל

למעבר לדרוג

משרדנו דורג גם השנה בדרג הראשון של משרדי עו'ד המובילים בישראל בתחום התובענות הייצוגיות והתביעות הנגזרות בדרוג DUN'S 100 לשנת 2020. כמו כן דורג משרדנו בדרוג גבוה של משרדים ידועים גם בתחום הליטיגציה המסחרית בישראל

למעבר לדרוג

ביהמ"ש הכלכלי אישר את ניהול התביעה הייצוגית בענין רפורמת "השוק הסיטונאי" (1.12.19)

ביהמ"ש הכלכלי בהרכב של 3 שופטים דחה את ערעור בזק והדירקטורים שלה על החלטת ביהמ"ש המחוזי שאישר את התביעה הייצוגית שהוגשה על ידי משרדנו, בקשר להטעיות בדיווחי חברת "בזק" בענין רפורמת "השוק הסיטונאי". בתביעה נטען כי בזק היטעתה את ציבור המשקיעים בכך שהסתירה מידע שלילי בקשר לרפורמת השוק הסיטונאי, רפורמה עליה הכריז משרד התקשורת, ואשר נועדה לפתוח את שוק התקשורת בישראל לתחרות.

לאחר פסק הדין שדחה את הבקשה לדיון חוזר, מוערכת התביעה בכ- 750 מיליון ש"ח.

לקריאת הכתבה המלאה באתר כלכליסט

לקריאת הכתבה המלאה באתר דה מרקר

תביעה ייצוגית ע"ס 120 מ' ש"ח כנגד בנק הפועלים בגין עמלת חליפין מופקעת בנתב"ג (18.9.19)

לקוח של בנק הפועלים, המיוצג על ידי משרדנו, הגיש לבית משפט המחוזי (מרכז) תביעה ייצוגית בהיקף של 120 מיליון ש"ח, בגין גביית יתר של עמלת שער חליפין בסניף של הפועלים בנתב"ג, שהינו סניף הבנק היחיד בטרמינל 3. בתביעה נטען כי העמלה שגובה בנק הפועלים בנתב"ג בגין רכישה או מכירה של מט"ח, גבוהה במידה רבה מהעמלה המותרת, וזו הנגבית על ידי בנק הפועלים עצמו בכל יתר סניפיו ברחבי הארץ.

לקריאת הכתבה המלאה באתר דה מרקר

הצלחה לתביעה להשבת הבונוסים של בכירי כי"ל שהגיש משרדנו: הנתבעים ישלמו בפשרה סך של 6.6 מיליון ש"ח (18.7.19)

תביעה נגזרת שהגיש משרדנו נגד בכירי חברת כי"ל הסתיימה בפשרה, שבמסגרתה ישלמו הנתבעים לחברה 6.6 מיליון ש"ח. כמחצית מהסכום ישולם על ידי חמשת בכירי כיל לשעבר, ובמחצית השנייה תישא חברת הביטוח של הדירקטורים.

הבקשה לאישור התובענה כנגזרת הוגשה ביולי 2016 על-ידי משרדנו בשם רונן שיירי, בעל מניות בחברת כי"ל. בתביעה נטען כי החברה חילקה בונוסים למנהלי כי"ל שלא כדין ובניגוד למדיניות התגמול של החברה. במסגרת הסכם הפשרה הסכימו הנתבעים להשיב לקופת כי"ל סך של כ- 6.6 מיליון ש"ח.

לקריאת הכתבה המלאה באתר כלכליסט

משרדנו מייצג 72 משקיעים בתביעה ע"ס 20 מ' ש"ח כנגד קרן הגשמה בגין כישלון פרויקט בלונדון (18.6.19)

למחלקה הכלכלית בביהמ"ש המחוזי בתל אביב הוגשה היום תביעה על סך 20 מיליון ש"ח כנגד קרן הגשמה, חברות קשורות והדירקטורים שלהן, וכנגד אבי כץ וחנן שמש, ממייסדי הקרן. התביעה הוגשה על ידי 72 משקיעים בקרן, באמצעות עו"ד רונן עדיני.

בתביעה נטען כי הגשמה שיווקה למשקיעים נכס שאזור יוקרתי בלונדון אך לא גילתה להם שמדובר בבניין לשימור, ושלא ניתן להרוס אותו. על כן גם לא ניתן יהיה לבנות במקומו את הפרויקט היוקרתי, שהגשמה תכננה לבנות ושיווקה למשקיעים. בעקבות כשלון הפרויקט, ירד לטמיון כל כספם של 72 המשקיעים, בסך כולל של כ- 20 מ' ש"ח, ועל כך הוגשה התביעה.

לקריאת הכתבה המלאה באתר כלכליסט

לקריאת הכתבה המלאה באתר דה מרקר

עו"ד רונן עדיני השתתף בפורום המשפט של Duns 100 בצוותא עם בכירי עורכי הדין בישראל בתחום הליטיגציה המסחרית (13.6.19)

עו"ד רונן עדיני נטל חלק גם השנה בפורום המשפט של Dun's 100 בתחומי ליטיגציה מסחרית, בנקאות ומימון.

לקריאת הכתבה המלאה באתר כלכליסט

פשרה בפרשת הבונוסים בכיל: הבכירים לשעבר יחזירו לחברה 6.5 מיליון שקל (28.5.19)

הושג הסכם פשרה בפרשת הבונוסים ששולמו בחברת כיל לנושאי המשרה הבכירים שלה בשנים 2015-2014 – במסגרת התביעה נגזרת שהוגשה על ידי משרדנו בשם בעל מניות בכי"ל. התביעה עסקה בתשלום בונוסים שלא כדין לבכירי כי"ל.

במסגרת הסכם פשרה ישלמו הנתבעים לחברה סכום סך כולל של 6.5 מיליון שקל, בתוספת של החזר הוצאות בסכום של 100 אלף ש"ח.

לקריאת הכתבה המלאה באתר כלכליסט

לקריאת הכתבה המלאה באתר גלובס

כנס מחאה להגנת מערכת המשפט, בהשתתפות עו"ד רונן עדיני (20.5.19)

עו"ד רונן עדיני השתתף בכנס להגנת מערכת המשפט שהתקיים בחודש מאי 2019 בהשתתפות עשרות עו"ד לאור ההתקפות של גורמים פוליטיים כנגד מערכת המשפט בישראל

לקריאת הכתבה המלאה באתר דה מרקר

לקריאת הכתבה המלאה באתר כלכליסט

משרדנו דורג כמשרד מוביל בישראל בתחום התובענות הייצוגיות בישראל לשנת 2019 בדרוג של המדריך הבינ"ל היוקרתי legal500

למעבר לדרוג

משרדנו דורג בין המשרדים הידועים בתחום ליטיגציה מסחרית בדרוג DUN'S 100 לשנת 2019

למעבר לדרוג

כסף עם סיכון (30.12.18)

הבורסה נפלה והפסדתם כסף? לפעמים יש עילה לתבוע את מנהל ההשקעות • ולפעמים, פשוט עדיף לכם לקבוע מראש שההשקעה תהיה סולידית • מדריך למשקיע הנבון
עו"ד רונן עדיני מחבר הספר "דיני ניירות ערך" התראיין במסגרת פאנל מומחים בתחום ההשקעות וניירות ערך

לקריאת הכתבה המלאה באתר ידיעות אחרונות

בעלת מניות בחברת כי"ל הגישה באמצעות עו"ד רונן עדיני תביעה ייצוגית על סך 426 מיליון ש"ח בטענה להסתרה מכוונת וממושכת של מידע שלילי בקשר לפרויקט ההרמוניזציה של החברה (25.12.18)

משרדנו מייצג בעלת מניות בחברת כי"ל הטוענת, בתביעה ייצוגית שהוגשה באמצעות עו"ד רונן עדיני כי החברה לא דיווחה כנדרש על התפתחויות שליליות שאירעו במהלך פרויקט ההרמוניזציה של כל מערכת המחשוב של החברה ברחבי העולם, פרויקט שעלותו נאמדת במאות מליוני דולרים. בתביעה נטען כי כי"ל הסתירה באופן שיטתי ממושך ומכוון מידע שלילי ומנעה אותו מידיעת ציבור המשקיעים. עוד נטען כי כישלון הפרויקט הסב לחברה נזקים כלכליים עצומים, והיא אף הודתה כי מחקה בעקבות כשלון הפרויקט מעל 200 מיליון דולר.

לאור זאת הוגשה התביעה במסגרתה נדרשים החברה והדירקטורים שלה לפצות את ציבור המשקיעים במניות החברה בגין שנגרם להם עקב ההסתרה.

לקריאת הכתבה המלאה באתר גלובס

לקריאת הכתבה באתר דה מרקר