בקשה לייצוגית נגד מגדל גמל: קרן ההשתלמות "מעוז" הפכה מסולידית למסוכנת (גלובס 16.12.09)

בבקשה לייצוגית בסך 63 מיליון ₪ שהוגשה כנגד חברת "מגדל" באמצעות עו"ד רונן עדיני ואהוד אבירם נטען, כי התובע שוכנע להשקיע בקרן השתלמות לעצמאיים על סך היותה סולידית אך בפועל הקרן השקיעה בניירות ערך מפוקפקים ומסוכנים ובאג"חים לא מדורגים מה שהוביל להפסדים למשקיעים. על אף האמור המשיכה החברה לגבות דמי ניהול מחבריה.

תביעה ייצוגית ע"ס 120 מ' ₪ כנגד בנק הפועלים בגין עמלת חליפין מופקעת בנתב"ג

ייצוגית: בנק הפועלים גובה בנתב"ג עמלה גבוהה עד פי 10 בהחלפת דולרים

לבית המשפט המחוזי מרכז הוגשה השבוע תביעה ייצוגית מול בנק הפועלים, על סכום של 120 מיליון שקל – בגין גביית יתר של עמלת שער חליפין בסניף של הפועלים בנתב"ג ■ הסניף הוא הבנק היחיד בטרמינל 3

אזרח בשם רון סמוחה, המיוצג על ידי עורך דין רונן עדיני, הגיש השבוע לבית משפט המחוזי מרכז תביעה ייצוגית בהיקף של 120 מיליון שקל – בגין גביית יתר של עמלת שער חליפין בסניף של הפועלים (2,690 -0.41%) בנתב"ג, הבנק היחיד בטרמינל 3.

בהתאם לנתוני רשות שדות התעופה לגבי היקף המרת מט"ח בנתב"ג, מעריך סמוחה כי סך כספי המרת המט"ח לתקופה הרלוונטית לתביעה (2012–2019) מסתכם בכ–9.5 מיליארד שקל. התובע מעריך כי שיעור גביית היתר מסך שירות עמלת החליפין זהה לשיעור הקיים במקרה שלו – כ–1.5%. לפיכך, הנזק שנגרם לטענתו לחברי הקבוצה הייצוגית מסתכם בכ–120 מיליון שקל.

התביעה להשבת הבונוסים של בכירי כי"ל שהגיש משרדנו הסתיימה בפשרה של 6.6 מיליון ש"ח

לקריאת הכתבה המלאה באתר כלכליסט

עו"ד רונן עדיני התראיין לעיתון גלובס בענין הבעיות הניצבות בפני יו"ר לשכת עוה"ד שייבחר

עו"ד רונן עדיני, מייסד משרד רונן עדיני ושות', ליטיגטור בכיר בתביעות כלכליות, מציין כי המקצוע מוצף עורכי דין, שחלקם חסרי תעסוקה. לדבריו" ההצפה גורמת לריבוי הליכי סרק, שכל תכליתם לייצר עבודה באופן מלאכותי. לשכת עוה"ד צריכה לפעול כדי להעלות את הרף, לחייב בהכשרות מקצועיות לעורכי דין צעירים ולפעול לסגירת פקולטות למשפטים בחלק מהמכללות".

לקריאת הכתבה המלאה באתר גלובס

משרדנו מייצג 72 משקיעים בתביעה ע"ס 20 מ' ש"ח כנגד קרן הגשמה בגין כשלון פרויקט בלונדון

בתביעה, שהוגשה באמצעות עוה"ד רונן עדיני, נטען כי הנתונים שהוצגו למשקיעים בפרויקט נדל"ן בלונדון (פרויקט "לונדון 18"), חסרים. "לתובעים התברר – רק בדיעבד – כי הנכס היוקרתי שנרכש הינו נכס לשימור וכי האזור שבו שוכן הנכס חוסה תחת חוקים והוראות רגולטוריות רבות ונוקשות בדבר השימור. מצב דברים זה הוביל לכך שלא ניתן היתר בנייה עבור הנכס וגם ערעורים שהוגשו על ידי הגשמה או מי מטעמה בלונדון על הסירוב לתת היתר – נדחו".

לקריאת הכתבה המלאה באתר דה מרקר

תביעה ע"ס 20 מ' ש"ח כנגד קרן הגשמה ומנהליה שהגיש משרדנו בשם 72 משקיעי הקרן

למחלקה הכלכלית בביהמ"ש המחוזי בתל אביב הוגשה היום (ג') תביעה בסך 20 מיליון שקל כנגד קרן הגשמה, חברות קשורות והדירקטורים שלהן, וכנגד אבי כץ וחנן שמש, ממייסדי הקרן. התביעה הוגשה על ידי 72 משקיעים בקרן, באמצעות עו"ד רונן עדיני.

לקריאת הכתבה המלאה באתר כלכליסט

עו"ד רונן עדיני השתתף בפורום המשפט של Duns 100 בצוותא עם בכירי עורכי הדין בישראל בתחום הליטיגציה המסחרית

"מעולם לא היה דבר כזה שמונה שר משפטים שהתכונה היחידה שלו היא שהוא עושה דברו של ראש ממשלה שחשוד בפלילים", אמר עו"ד רונן עדיני במסגרת פורום המשפט של Dun's 100 בתחומי ליטיגציה מסחרית, בנקאות ומימון, חדלות פירעון ולשון הרע.

לקריאת הכתבה המלאה באתר כלכליסט

פשרה בפרשת הבונוסים בכיל: הבכירים לשעבר יחזירו לחברה 6.5 מיליון שקל

הושג הסכם פשרה בפרשת הבונוסים ששולמו בחברת כיל לנושאי המשרה הבכירים שלה בשנים 2015-2014 – במסגרת הבקשה לתביעה נגזרת שהוגשה נגד הבכירים. הההסכם שיוביל להסרת הבקשה קובע כי נושאי המשרה ישלמו לחברה סכום כולל של 6.5 מיליון שקל, בתוספת של החזר הוצאות בסכום של 100 אלף שקל.

בתמורה תסולק הבקשה לתביעת הנגזרת שהגיש עורכי הדין רונן עדיני ואפי שאשא בנושא לפני שלוש שנים. הפשרה נדרשת לאישור שופט ביהמ"ש המחוזי בתל אביב, מגן אלטוביה.

לקריאת הכתבה המלאה באתר כלכליסט

מנכ"ל כיל לשעבר ובכירים נוספים יחזירו לחברה מענקים של 6.5 מיליון שקל במסגרת פשרה בתביעה נגזרת

חברת כיל תקבל תשלום של 6.5 מיליון שקל (כ-1.8 מיליון דולר) מנושאי משרה בכירים בה לשעבר, במסגרת הסכם פשרה שהושג בנוגע לתביעה נגזרת בנושא מענקים שחולקו לבכירים בחברה בשנים 2014-2015, אשר היקפה עמד על כ-21 מיליון שקל.

הבקשה לאישור התובענה הנגזרת (הבקשה לאישור) הוגשה ביולי 2016 על-ידי רונן שיירי, בעל מניות בחברת כיל, והיא עוסקת בכספים שחולקו מקופת החברה לנושאי המשרה, לטענתו שלא כדין.  

התביעה של שיירי, באמצעות עורכי הדין רונן עדיני ואפי שאשא, הוגשה כתביעה נגזרת נגד החברה; המנכ"ל דאז סטפן בורגס; מי ששימשו כמשנים למנכ"ל, אשר גרינבאום, דני חן וניסים אדר; ומנכ"ל החברה-הבת כיל דשנים, צ'רלס ווידהאס. בנוסף נתבעו חברי ועדת התגמול של כיל, שלטענת התובעים אישרו את התשלומים לבכירי החברה בשנים 2014-2015 בהיקף של כ-6.5 מיליון דולר.

לקריאת הכתבה המלאה באתר גלובס

כנס מחאה להגנת מערכת המשפט, בהשתתפות עו"ד רונן עדיני

כינוס מחאה דחוף של בכירי מערכת המשפט להגנת שלטון החוק

לקריאת הכתבה המלאה באתר דה מרקר

עו"ד רונן עדיני השתתף בכינוס המחאה של עשרות עו"ד בכירים להגנת מערכת המשפט

בכירי עורכי הדין בישראל בכינוס חירום: "זוהי שעת חירום, שלטון החוק בסכנה"

לקריאת הכתבה המלאה באתר כלכליסט

משרדנו דורג כמשרד מוביל בישראל בתחום התובענות הייצוגיות בישראל לשנת 2019 בדרוג של המדריך הבינ"ל היוקרתי legal500

למעבר לדרוג

משרדנו דורג בין המשרדים הידועים בתחום ליטיגציה מסחרית בדרוג DUN'S 100 לשנת 2019

למעבר לדרוג

כסף עם סיכון

הבורסה נפלה והפסדתם כסף? לפעמים יש עילה לתבוע את מנהל ההשקעות • ולפעמים, פשוט עדיף לכם לקבוע מראש שההשקעה תהיה סולידית • מדריך למשקיע הנבון

שוק ההון מאוד תנודתי, ויש לצפות ששנת 2019 שמתחילה מחר לא תהיה יציבה כמו קודמותיה. כדי שתוכלו להתנהל באופן זהיר כמשקיעים, גיבשנו עבורכם המלצות של עורכי דין המתמחים בשוק ההון: עוה"ד אלון רון ומעיין סער ממשרד ורדי לשם רון, עו"ד רונן עדיני מחבר הספר "דיני ניירות ערך" ועו"ד עידו קוסובר, שותף במשרד ברם, סלוקי.

לקריאת הכתבה המלאה באתר ידיעות אחרונות

ייצוגית ב-426 מיליון שקל נגד כיל: ביצעה הסתרה מכוונת, שיטתית וממושכת של מידע שלילי ומזיק בנוגע לפרויקט ההרמוניזציה

לטענת התובעת הייצוגית, כיל לא דיווחה כנדרש על התפתחויות שליליות שאירעו במהלך פרויקט ההרמוניזציה וביצעה הסתרה מכוונת, שיטתית וממושכת של מידע שלילי ומזיק ● עוד נטען כי כישלון הפרויקט הסב לחברה נזקים כלכליים עצומים ואף העמיד אותה בפני סכנה של ממש, ועל נזקים אלה עליה ועל נושאי המשרה בה לפצות את בעלי המניות

חברת כימיקלים לישראל (כיל ), חברה לישראל ונושאי משרה בחברה הסתירו מידע מהותי מציבור המשקיעים סביב פרויקט המחשוב בחברה, המכונה פרויקט ההרמוניזציה. החברה לא דיווחה כנדרש על התפתחויות (שליליות) שאירעו במהלך פרויקט ההרמוניזציה, אשר הוגדר כפרויקט אסטרטגי בעל חשיבות רבה בעבור החברה, וביצעה הסתרה מכוונת, שיטתית וממושכת של מידע שלילי ומזיק. כישלון הפרויקט הסב לחברה נזקים כלכליים עצומים ואף העמיד אותה בפני סכנה של ממש, ועל נזקים אלה עליה ועל נושאי המשרה בה לפצות את בעלי המניות – כך נטען בתביעה ובבקשה לאישורה כייצוגית בהיקף 426 מיליון שקל, שהוגשה השבוע נגד כיל, בעלת השליטה בה – החברה לישראל, וכן נגד נושאי משרה בכירים המכהנים וכיהנו בחברה, ובהם יוחנן לוקר, יו"ר הדירקטוריון של כיל; סטפן בורגס, מנכ"ל כיל לשעבר; ניר גלעד, יו"ר הדירקטוריון לשעבר; חברי ועדת הביקורת של החברה; ודירקטורים של החברה.

התובעת הייצוגית, מחזיקת המניות בכיל רבקה טכנולוגיות בע"מ, מגוללת בתביעה את הרקע לפרויקט שיצא לדרך בשנת 2014 .באמצעות עורכי הדין רונן עדיני ורועי שליין, מתארת התובעת כיצד פרויקט ההרמוניזציה, במסגרתו החליטה החברה ליצור מערכת מחשוב אחת גלובלית לכל הקונצרן (מערכת Planning Resource Enterprise ,(ERP, אשר "הוגדרה כפרויקט אסטרטגי בעל חשיבות רבה בעבור החברה".

לקריאת הכתבה המלאה באתר גלובס

משרדנו מייצג בעלת מניות שהגישה תביעה ייצוגית ע"ס 426 מ ש"ח נגד כיל והדירקטורים שלה

בעל מניות בכיל הגיש בקשה לאשר תביעה ייצוגית נגדה ב-426 מיליון שקל

התובע טוען בשם חברת רבקה טכנולוגיות, שמחזיקה ב-41 מניות של כיל, שהחברה לא דיווחה כנדרש על התפתחויות שליליות בפרויקט שאמור היה לחסוך לה 99 מיליון דולר לשנה

התביעה שהגישה חברת כימיקלים לישראל (כיל) נגד חברת יבמ בסכום של 300 מיליון דולר בגין ניהול כושל לכאורה של פרויקט מחשוב, סוללת את הדרך להגשת תביעה נגדה.

עורך הדין רונן עדיני הגיש בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד חברת כיל ונגד בעלת השליטה בה, החברה לישראל ונושאי משרה בה, בסכום של 426 מיליון שקל, בגין מחדלי דיווח שגרמו נזק כלכלי למחזיקי המניות.

לקריאת הכתבה המלאה באתר דה מרקר

עולם המשפט מתכונן: השופט מודריק יעלה על הדוכן

השופט בדימוס, עודד מודריק, צפוי להעיד בבית המשפט על חלקו בוועדה בלתי תלויה שמינתה כיל להכשרת מענקים חריגים למנהליה. בענף חוששים כי התקדים עשוי להרתיע שופטים מהשתתפות בוועדות מסוג זה ולעקרן מתוכן

בקרוב נחזה באירוע יוצא דופן, על גבול רעידת אדמה משפטית: השופט בדימוס עודד מודריק יעלה להעיד בבית המשפט המחוזי, וייחקר על הדוכן במסגרת תביעה נגזרת נגד כיל (כימיקלים לישראל). את ההחלטה להעיד את השופט בדימוס נתן בשבוע שעבר שופט המחלקה הכלכלית מגן אלטוביה, וההצגה המסקרנת הזו תוכל להתבטל רק אם כיל תגיש בקשת רשות ערעור לעליון והיא תתקבל.

כיצד זכה מודריק לכבוד המפוקפק? ראשיתה של העלילה בבקשה לאישור תביעה נגזרת שהגיש בעל מניות בכיל בשם רונן שיירי. בהליך של תביעה נגזרת בעל מניות מבקש למעשה לכפות על החברה להגיש תביעה נגד "עצמה" ונגד בכיריה על נזק שגרמו לה. אם החברה מסרבת, בית המשפט רשאי לאפשר לבעל המניות להיכנס לנעלי החברה ולתבוע "בשמה".

זה בדיוק מה שעשה שיירי: באמצעות עורכי הדין רונן עדיני ואפי שאשא הוא ביקש לחייב דירקטורים בכיל לפצות את החברה בסכום של 5.5 מיליון דולר, בשל החלטתם להעניק למנהלים מענקים החורגים ממדיניות התגמול שלה. לטענת המבקש, המענקים המוגזמים נולדו הודות למניפולציות חשבונאיות שניפחו את הרווח הנקי של החברה כך שיעמוד ברף שמזכה באותם מענקים.

לקריאת הכתבה המלאה באתר כלכליסט